Spotify speellijst – de keus van OpusKlassiek


Week 29 (2018) – klik hier
ADAMS: Doctor Atomic
Gerald Finley (Oppenheimer) • Brindley Sherratt (Edward Teller) • Andrew Staples (Robert Wilson) • Julia Bullock (Kitty Oppenheimer) • Jennifer Johnston (Pasqualita), Aubrey Allicock (General Leslie Groves) • Marcus Farnsworth (Frank Hubbard) • Samuel Sakker (Captain James Nolan) • BBC Singers • BBC Symphony Orchestra • John Adams (Nonesuch)


Week 28 (2018) – klik hier
RACHMANINOV: Pianoconcert nr. 2 in c, op. 18 
Svjatoslav Richter • Warsaw National Philharmonic Orchestra • Stanislaw Wislocki (DG)
TSJAIKOVSKI: Symfonie nr. 6 in b, op. 74 (Pathétique)

Leningrad Philharmonic Orchestra • Jevgeni Mravinski (DG)


Week 27 (2018) – klik hier
ANTAL DORATI – A Celebration (Decca)


Week 26 (2018) – klik hier
LEONARD BERNSTEIN – Musical Analysis (Sony)


Week 25 (2018) – klik hier
BARTÓK: Pianoconcerten nr. 1-3

Géza Anda • Deutsches Symphonie-Orchester Berlin • Ferenc Fricsay (DG)


Week 24 (2018) – klik hier
ZELENKA: Gesù al Calvario
Ingrid Schmithüsen • Larissa Malikowa • Lena Susanne Norin • David Cordier • Kai Wessel • Rheinische Kantorei • Das Kleine Konzert • Hermann Max (Capriccio)


Week 23 (2018) – klik hier
DE LA RUE: Missa Almana • Missa de Sancto Antonio • Missa Puer Natus est Nobis • Missa Tous les Regretz
Beauty Farm (Frabernardo)


Week 22 (2018) – klik hier
JIRÍ BELOHLÁVEK – Recollection (Supraphon)


Week 21 (2018) – klik hier
PROKOFJEV: Romeo en Julia op. 64
Kirov Orkest o.l.v. Valery Gergiev (Philips)


Week 20 (2018) – klik hier
MILHAUD; La Création du Monde
Boston Symphony Orchestra • Charles Munch (RCA)
JOLIVET: Fluitconcert
Susan Milan • City of London Sinfonia • Richard Hickox (Chandos)
(DE) RAAFF: Symfonie nr. 4 (Melodies Unheard)
Sophia Burgos • Gelders Orkest • Antonello Manacorda (Challenge)


Week 19 (2018) – klik hier
RILEY: At the Royal Majestic
Nashville Symphony • Todd Wilson • Giancarlo Guerrero (Naxos)
MADERNA: Requiem
Diana Tomsche • Kathrin Göring • Bernhard Berchtold • Renatus Mészár • MDR Rundfunkchor Leipzig • Robert-Schumann-Philharmonie • Frank Beermann (Capriccio)


Week 18 (2018) – klik hier
BEETHOVEN: Pianoconcert nr. 3 in c, op. 37
Annie Fischer • Bayerisches Staatsorchester • Ferenc Fricsay (DG)
BARBER: Vioolconcert op. 14
Gil Shaham • London Symphony Orchestra • André Previn (DG)


Week 17 (2018) – klik hier
CHOPIN: Nocturnes
Claudio Arrau (Philips)


Week 16 (2018) – klik hier
BERLIOZ: Requiem (Grande Messe des Morts) op. 5
Ronald Dowd • Wandsworth School Boys’ Chorus • London Symphony Chorus & Orchestra • Colin Davis (Philips)


Week 15 (2018) – klik hier
RACHMANINOV: Cellosonate in g, op. 19
Johannes Moser • Andrei Korobeinikov (Pentatone)
BARTÓK: 44 Vioolduo’s
Angela en Jennifer Chun (Harmonia Mundi)


Week 14 (2018) – klik hier
INGEGNEGRI: Répons pour l’office des ténèbres
Choeurs de Chambre de l’Orchestre National de Lyon • Les Saqueboutiers de Toulouse • Bernard Tetu (Naïve)


Week 13 (2018) – klik hier
LANDI: La Morte d’Orfeo
David Cordier • John Elwes • Michael Chance • Myra Kroese • Wilfried Jochens • Nico Van der Meel • Harry Van der Kamp • Lieven Deroo •Joanna Kozlowska • Currende Vocal Ensemble • Tragicomedia Instrumental Ensemble • Stephen Stubbs (Accent)


Week 12 (2018) – klik hier
HAYDN: Symfonie nr. 12 in E  • nr. 19 in D • nr. 45 in fis (Afscheid)* • nr. 48 in C (Maria Theresia) • nr. 52 in c • nr. 58 in F • nr. 65 in A • nr. 83 in g (Hen) • nr. 87 in A • nr. 90 in C • nr. 93 in D • nr. 95 in c • nr. 96 in D • nr. 97 in C • nr. 99 in Es • nr. 100 in G (Militair) • nr. 102 in Bes • nr. 104 in D (1952) • nr. 104 in D (1962) • Celloconcert in D • Trompetconcert in Es • Concert voor viool, klavecimbel en orkest • Pianoconcert nr. 11 in D
Maurice Gendron • Walter Gleissle • Susanne Lautenbacher • Edith Picht-Axenfeld • Maria Bergmann • Südwestfunk-Orchester Baden-Baden • Hans Rosbaud (SWR Classic)


Week 11 (2018) – klik hier
SCHÜTZ: Historia der Auferstehung Jesu Christi SWV 50
La Tempête Simon-Pierre Bestion • Georges Abdallah (Alpha)


Week 10 (2018) – klik hier
SCHUBERT: Fierrabras
Josef Protschka • Karita Mattila • Robert Holl • Thomas Hampson • Robert Gambill • László Polgár • Cheryl Studer • Brigitte Balleys • Hartmut Welker • Arnold Schoenberg Chor • Chamber Orchestra of Europe • Claudio Abbado (DG)


Week 9 (2018) – klik hier
MONTEVERDI/NOSKE: Vespri di S. Giovanni Battista
Nederlands Kamerkoor • Chorus Viennensis • Monteverdi Ensemble Amsterdam • Bob van Asperen • Gustav Leonhardt (Philips)


Week 8 (2018) – klik hier
BORENSTEIN: Vioolconcert op. 60
Irmina Trynkos • Oxford Philharmonic Orchestra • Vladimir Ashkenazy (Chandos)
HONEGGER: Le Roi David
Christophe Balissat • Athena Poullos • Lucie Chartin • Marianne Beate Kielland •Thomas Walker • Ensemble Vocal de Lausanne • Orchestre de la Suisse Romande • Daniel Reuss (Mirare)


Week 7 (2018) – klik hier
SCHÖNBERG: Friede auf Erden 
Lunds Vokalensemble • Ingemar Mansson (LVE)
HENKEMANS: Villonnerie
Bernard Kruysen • Radio Filharmonisch Orkest • Jean Fournet (CV)
VERMEULEN: Symfonie nr. 2 (À La Nouvelle Journée)
Rotterdams Philharmonisch Orkest • Otto Ketting (CV)


Week 6 (2018) – klik hier
LACHENMANN: Tanzsuite mit Deutschlandlied
Deutsches Symphonie-Orchester Berlin • Olaf Henzold (Naïve)
CERHA: Drei Orchesterstücke
WDR Sinfonieorchester Köln • Jukka Pekka Seraste (Kairos)
BIRTWISTLE: Earth Dances
Cleveland Orchestra • Christoph von Dohnányi (Argo)


Week 5 (2018) – klik hier
HONEGGER: Les aventures du roi Pausole
Nieuw Ensemble • Opera Trionfo • Ed Spanjaard (Brilliant Classics)


Week 4 (2018) – klik hier
FERENC FRICSAY – The Mozart Radio Broadcasts

RIAS-Symphonie-Orchester Berlin • Ferenc Fricsay (DG)


Week 3 (2018) – klik hier
WEBER: Der Freischütz

Gundula Janowitz • Edith Mathis • Peter Schreier • Theo Adam • Franz Crass • Siegfried Vogel • Bernd Weikl • Rundfunkchor Leipzig • Staatskapelle Dresden • Carlos Kleiber (DG)


Week 2 (2018) – klik hier
ZEMLINSKY: Eine florentinische Tragödie
Heike Wessels • Sergej Skorokhodov • Albert Dohmen • London Philharmonic Orchestra • Vladimir Jurowski (LPO Live)


Week 1 (2018) – klik hier
BEETHOVEN: Ouverture Leonore nr. 3 op. 72b
Pittsburgh Symphony Orchestra • William Steinberg (ex lp Command Classics)
BEETHOVEN: Symfonie nr. 4 in Bes, op. 60 
Pittsburgh Symphony Orchestra • William Steinberg (ex lp Command Classics)
PAGANINI: Vioolconcert nr. 2 in b, op. 7
Ruggiero Ricci • Cincinnati Symphony Orchestra • Max Rudolf (ex lp Decca)


Week 52 (2017) – klik hier
DEBUSSY: Pelléas et Mélisande

Magdalena Kozená • Christian Gerhaher • Gerald Finley • Frans-Josef Selig • Bernarda Fink •Joshua Bloom • Elias Mädler • London Symphony Chorus • London Symphony Orchestra • Simon Rattle (LSO Live)


Week 51 (2017) – klik hier
LACHENMANN: Das Mädchen mit den Schwefelhölzern
SWR Vokalensemble • SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg • Sylvain Cambreling (ECM)


Week 50 (2017) – klik hier
HARTY: A Comedy Overture
Ulster Orchestra • Takuo Yuasa (Naxos)
DOHNÁNYI: Pianoconcert nr. 2 in b, op. 42
Howard Shelley • BBC Philharmonic Orchestra • Matthias Bamert (Chandos)
BEETHOVEN: Symfonie nr. 2 in D, op. 36
Staatskapelle Dresden • Herbert Blomstedt (Berlin Classics)


Week 49 (2017) – klik hier
SCHUMANN: Das Paradies und die Peri op. 50
Dorothea Röschman • Christoph Strehl • Malin Hartelius • Rebecca Martin • Bernarda Fink • Christian Gerhaher • Werner Güra • Symphonieorchester & Chor des Bayerischen Rundfunks • Nikolaus Harnoncourt (RCA) – klik hier voor de gedetailleerde rolverdeling


Week 48 (2017) – klik hier
BEETHOVEN: Ouverture Leonore nr. 1 op. 138
Gewandhausorchester Leipzig • Franz Konwitschny (Berlin Classics)
(R.) STRAUSS: Hoornconcert nr. 2
Hermann Baumann • Gewandhausorchester Leipzig • Kurt Masur (Philips)
PROKOFJEV: Symfonie nr. 3 in c, op. 44
State Academic Symphony Ochestra ‘Evgeny Svetlanov’ • Vladimir Jurowski (Pentatone)


Week 47 (2017) – klik hier
MENDELSSOHN: Ouverture Meerestille und glückliche Fahrt op. 27

Koninklijk Concertgebouworkest • Antal Dorati (Decca Eloquence)
FERNEYHOUGH: Terrain
Graeme Jennings • Erkki Veltheim • Geoffrey Morris • Ken Murray • Carl Rosman • Elision Ensemble • Franck Ollu • Jean Deroyer (Kairos)
ELGAR: Vioolconcert in b, op. 61
Pinchas Zukerman • Chicago Symphony Orchestra • Daniel Barenboim (DG)


Week 46 (2017) – klik hier
BRITTEN: War Requiem op. 66
Peter Pears  • Heather Harper •Dietrich Fischer Dieskau • Coventry Festival Choir • Boys of Holy Trinity •  Leamington and Holy Trinity, Strattford • John Cooper  • City of Birmingham Symphony Orchestra • Meredith Davies • Melos Ensemble • Benjamin Britten (opname van de première, 30 mei 1962, Coventry Cathedral) (Testament)


Week 45 (2017) – klik hier
BIZET: Symfonie in C
Koninklijk Concertgebouworkest • Bernard Haitink (Philips)
DEBUSSY: Dansen voor harp en orkest
Vera Badings • Koninklijk Concertgebouworkest • Bernard Haitink (Philips)


Week 44 (2017) – klik hier
GOEBAIDOELINA: In tempus praesens (Vioolconcert)
Anne-Sophie Mutter • London Symphony Orchestra • Valery Gergiev (DG)
SCHNITTKE: 12 Boetepsalmen
RIAS-Kammerchor • Hans-Christoph Rademann (Harmonia Mundi)


Week 43 (2017) – klik hier
Concertgebouw Lollipops
Koninklijk Concertgebouworkest • Paui van Kempen • Eduard van Beinum • Bernard Haitink • Igor Markevitch • Willem van Otterloo • Antal Dorati (Decca Eloquence)


Week 42 (2017) – klik hier
CHABRIER: Suite pastorale
Wiener Philharmoniker • John Eliot Gardiner (DG)
MASSENET: Le Cid (balletmuziek)
City of Birmingham Symphony Orchestra • Louis Frémaux (Warner)
SAINT-SAËNS: Celloconcert nr. 1 in a, op. 33
Emmanuelle Bertrand • Luzerner Sinfonieorchester • James Gaffigan (Harmonia Mundi)


Week 41 (2017) – klik hier
DIEPENBROCK: Stabat Mater
Nederlands Kamerkoor • Klaas Stok (Et’cetera)
ESCHER: Musique pour l ‘esprit en deuil
Koninklijk Concertgebouworkest • Riccardo Chailly (NM)
HENKEMANS:  Tre aspetti d’amore

Groot Omroepkoor • Koninklijk Concertgebouworkest  • Bernard Haitink (CV)
VERMEULEN: Symfonie nr. 4 (Les Victoires)
Residentie Orkest • Ernest Bour (CV)


Week 40 (2017) – klik hier
KURTÁG: Kafka-Fragmente op. 24
Caroline Melzer • Nurit Stark (BIS)
SMETANA: Strijkkwartet nr. 1 in e (Uit mijn leven)
Pavel Haas Quartet (Supraphon)


Week 39 (2017) – klik hier
BRUNO WALTER – In rehearsal • Columbia Symphony Orchestra (Sony)


Week 38 (2017) – klik hier
DVORÁK: Serenade in d, op. 44
Academy of St. Martin in the Fields • Neville Marriner (Philips)
STRAVINSKY: Pianoconcert
Olli Mustonen • Deutsches Symphonieorchester Berlin • Vladimir Ashkenazy (Decca)
MOZART: Serenade nr. 10 in Bes, KV 361 (Gran Partita)
Nederlands Blazers Ensemble (NBE Live)


Week 37 (2017) – klik hier
R. STRAUSS: Vier letzte Lieder

Elisabeth Schwarzkopf • Radio-Symphonie-Orchester Berlin • George Szell (Warner)
MAHLER/BERIO: 10 Frühe Lieder
Matthias Goerne • BBC Symphony Orchestra • Josef Pons (Harmonia Mundi)
MAHLER: Rückert-Lieder
Christa Ludwig • Berliner Philharmoniker • Herbert von Karajan (DG)


Week 36 (2017) – klik hier
BRAHMS: Pianowerken
Julius Katchen (Decca)


Week 35 (2017) – klik hier
NONO: Il canto sospeso

Susanne Lother • Bruno Ganz • Barbara Bonney • Susanne Otto • Marek Torzewski • Rundfunkchor Berlin • Berliner Philharmoniker • Claudio Abbado (Sony)
BEETHOVEN: Symfonie nr. 9 in d, op. 125
Gundula Janowitz • Hilde Rössel-Majdan • Waldemar Kmentt • Walter Berry • Wiener Singverein • Berliner Philharmoniker • Herbert von Karajan (DG)


Week 34 (2017) – klik hier
SCHUMANN: Liederkreis op. 39
Dietrich Fischer-Dieskau • Christoph Eschenbach (DG)
BEETHOVEN: An die ferne Geliebte op. 98
Peter Schreier • András Schiff (Decca)
BRAHMS: Vier ernste Gesänge op, 121
Matthias Goerne • Christoph Eschenbach (Harmonia Mundi)


Week 33 (2017) – klik hier
SCHNITTKE: Peer Gynt
Ingo Petry • Mårten Lanström • Royal Stockholm Opera Orchestra • Eri Klas (BIS)


Week 32 (2017) – klik hier
HAYDN: Symfonie nr. 83 in g (Hen)
Orkest van de Achttiende Eeuw • Frans Brüggen (Philips)
Schönberg: Pianoconcert op. 42

Mitsuko Uchida • Cleveland Orchestra • Pierre Boulez (Decca)
Brahms: Haydn-variaties op. 56a
Koninklijk Concertgebouworkest • Bernard Haitink (Philips)


Week 31 (2017) – klik hier
BEETHOVEN: Pianosonates

Emil Gilels (DG)


Week 30 (2917) – klik hier
HARTMANN:  Symfonieën nr. 1-8
Radio Filharmonisch Orkest • Markus Stenz (nr. 1 & 4) •James Gaffigan (nr. 2 & 3) • Christoph Poppen (nr. 6) • Osmo Vänskä (nr. 7) • Ingo Metzmacher (nr. 8) • Radio Kamer Filharmonie • Michael SchØnwandt (nr. 5) (Challenge)


Week 29 (2017) – klik hier
ELGAR: The Dream of Gerontius
Thomas Hampson • Andrew Staples • Catherine Wyn Rogers • RIAS-Kammerchor • Staatsopernchor Berlin • Staatskapelle Dresden • Daniel Barenboim (Decca)


Week 28 (2017) – klik hier
MAHLER: Symfonie nr. 9 in d

Wiener Philharmoniker • Bruno Walter (live-opname, Musikverein, Wenen, 16 maart 1938) (Naxos)


Week 27 (2017) – klik hier
LOTTE LENYA – The songs of Kurt Weill from Berlin to Broadway (Legends)


Week 26 (2017) – klik hier
PAUL DESSAU EDITION (Brilliant Classics)


Week 25 (2017) – klik hier
WOLF: Italienisches Liederbuch
Elisabeth Schwarzkopf • Dietrich Fischer-Dieskau • Gerald Moore (Warner)


Week 24 (2017) – klik hier 
KNUSSEN: Higglety, Pigglety, Pop! & Where the wild things are
Cynthia Buchan • Lisa Saffer • London Sinfonietta • Oliver Knussen (DG)


Week 23 (2017) – klik hier
KURTÁG: Játékok
Bugallo-Williams Piano Duo (Wergo)


Week 22 (2017) – klik hier
REIMANN: Lear

Dietrich Fischer-Dieskau • Colette Lorand • Júlia Varády • Rolf Boysen • Helga Dernesch • Bayerischer Staatsopernchor • Bayerisches Staatsorchester • Gerd Albrecht (DG)


Week 21 (2017) – klik hier
DENISOV: Sonate voor twee violen
Alexandr Bulov • Ilya Gringolts (BIS)
LACHENMANN: Strijkkwartet nr. 2 (Reigen seliger Geister)
Arditti Quartet (Kairos)
BOULEZ: Dérive 
Ensemble InterContemporain • Mauro Ceccanti (Arts)
BRITTEN: Strijkkwartet nr. 3 in G, op. 94
Emerson String Quartet (Decca)


Week 20 (2017) – klik hier
HANS ROSBAUD – Complete recordings (DG)


Week 19 (2017) – klik hier
MONIQUE HAAS – Complete recordings (DG)


Week 18 (2017) – klik hier
KEURIS: Vioolconcert nr. 1
Johan Berkhemer • Radio Filharmonisch Orkest • Elgar Howarth (Donemus)
VAN VLIJMEN: Monumentum
Radio Filharmonisch Orkest • Edo de Waart (Donemus)


Week 17 (2017) – klik hier
SALZBURG BIENNALE – Festival for New Music 2009 (Neos)


Week 16 (2017) – klik hier
COPLAND: Fanfare for the common man
Detroit Symphony Orchestra • Antal Dorati (Decca)
BARBER: Celloconcert op. 22
Steven Isserlis • Saint Louis Symphony Orchestra • Leonard Slatkin (RCA)
CARTER: Symphonia
BBC Symphony Orchestra • Oliver Knussen (DG)


Week 15 (2017) – klik hier
LIGETI: Requiem
Barbara Hannigan • Susan Parry • WDR Rundfunkchor Köln • SWR Vokalensemble Stuttgart • WDR Sinfonieorchester Köln • Peter Eötvös (Budapest Music)
CERHA: Concert voor slagwerk en orkest
Martin Grubinger • Wiener Philharmoniker • Peter Eötvös (Kairos)


Week 14 (2017) – klik hier
SMIRNOV: Elegie op. 97a • Pianosonate nr. 4 op. 124 • Vioolsonate nr. 3 op. 109 • Pianotrio op. 23 • Cellosonate op. 25 • Postlude op. 11
Patricia Kopatchinskaja • Alexander Ivashkin • Ivan Sokolov (Megadisc)


Week 13 (2017) – klik hier
MENDELSSOHN: Elias
Elly Ameling • Annelies Burmeister • Peter Schreier • Theo Adam • Rundfunkchor Leipzig • Gewandhausorchester Leipzig Wolfgang Sawallisch (Philips)

Week 12 (2017) – klik hier
DEBUSSY: Prélude à l’après-midi d’ún faune
Berliner Philharmoniker • Herbert von Karajan (DG)
MURAIL: Le partage des eaux
BBC Symphony Orchestra • Pierre-André Valade (Aeon)
VIVIER: Siddhartha
WDR Sinfonieorchester Köln • Peter Rundel (Kairos)

Week 11 (2017) – klik hier
DIEPENBROCK: Elektra (symfonische suite)
Koninklijk Concertgebouworkest • Riccardo Chailly (Composer’s Voice)
FRANCK: Variations symphoniques
Pascal Rogé • Cleveland Orchestra • Lorin Maazel (Decca)
KETTING: Time Machine
Rotterdams Philharmonisch Orkest • Edo de Waart (Composer’s Voice)
ZWEERS: Gijsbrecht van Aemstel (symfonische suite)
Radio Filharmonisch Orkest • Lucas Vis (Sterling)


Week 10 (2017) – klik hier
EDUARD VAN BEINUM – The Philips Recordings 1954-1958

Week 9 (2017) – klik hier
BORODIN: Ouverture Roeslan en Ljoedmilla

London Symphony Orchestra • Georg Solti (Decca)
SCHNITTKE: Concerto Grosso nr. 1
Gidon Kremer • Tatiana Grindenko • Yuri Smirnov • Chamber Orchestra of Europe • Heinrich Schiff (DG)
OESTVOLSKAJA: Compositie I & II
Schönberg Ensemble • Reinbert de Leeuw (Philips)


Week 8 (2017) – klik hier
SCHÖNBERG: Moses und Aron
Chris Merritt • David Pittman-Jennings • Gabriele Fontana • Yvonne Naef •John Graham-Hall • Siegfried Lorenz • László Polgár • Jan Pollak • Jef van Wersch • Nico Pouw • Pär Lindskog • Michael Devlin • Koor van De Nederlandse Opera • Koninklijk Concertgebouworkest • Pierre Boulez (DG)


Week 7 (2017) – klik hier
PUCCINI: Tosca
Leontyne Price • Giuseppe di Stefano  • Giuseppe Taddei •  Carlo Cava • Pierro De Palma • Fernando Corena • Wiener Staatsopernchor Wiener Philharmoniker • Herbert von Karajan (Decca)


Week 6 (2017) – klik hier
SCHUMANN: Szenen aus Goethes Faust
Dietrich Fischer-Dieskau • Elizabeth Harwood • Peter Pears • John Shirley-Quirk • English Chamber Orchestra,• Benjamin Britten (Decca)

Week 5 (2017) – klik hier
BEETHOVEN: Pianosonates nr. 28-32
Maurizio Pollini (DG)

Week 4 (2017) – klik hier
CLARA HASKIL – The Philips Recordings

Week 3 (2017) – klik hier
ABRAHAMSEN: Four pieces for orchestra
WDR Sinfonieorchester Köln • Jonathan Stockhammer (Winter)
NONO: Intolleranza 1960
Wolfgang Neumann • Maria Kowollik • Judy Berry • Ina Schlingensiepen • Chor & Extrachor des Bremer Theaters • Bremer Philharmoniker • Gabriel Feltz (Dreyer Gaido)
MADERNA: Aura
hr-Sinfonieorchester/Frankfurt Radio Sinfonieorchester • Arturo Tamayo (Neos)

Week 2 (2017) – klik hier
POULENC: Stabat Mater
Choeur de Radio France Orchestre National de France • Charles Dutoit (Decca)
DUTILLEUX: Symfonie nr. 2 (Le double)
San Francisco Symphony Orchestra • Ludovic Morlot (SFO)
FAURÉ: Requiem op. 48
Ensemble Vocal et Instrumental de Lausanne • Michel Corboz (Erato)


Week 1 (2017) – klik hier
HENZE: Undine
Peter Donohoe • London Sinfonietta Oliver Knussen (DG)


Week 52 (2016) – klik hier
NIEUWJAARSCONCERT WENEN 1987
Kathleen Battle • Wiener Philharmoniker • Herbert von Karajan (DG)


Week 51 (2016) – klik hier
JACQUELINE DU PRÉ


Week 50 (2016) – klik hier
JOSEF HOFMANN – The Masters of the Roll

Week 49 (2016) – klik hier
DEBUSSY – Pierre Boulez (Sony)

Week 48 (2016) – klik hier
BENJAMIN BRITTEN – The Performer (Decca)

Week 47 (2016) – klik hier
ALFRED CORTOT (Warner)

Week 46 (2016) – klik hier
JASCHA HEIFETZ – God’s Fiddler 
The Original Jacket Collection (RCA)

Week 45 (2016) – klik hier
BARTÓK: Strijkkwartet nr. 5 Sz 102
Emerson String Quartet (DG)
LIGETI: Strijkkwartet nr. 2
Artemis Quartet (Warner)
BEETHOVEN: Strijkkwartet nr. 12 in Es, op. 127
Busch Quartet (Warner)

Week 44 (2016) – klik hier
BRITTEN: 4 Sea Interludes op. 33a 
London Symphony Orchestra • André Previn (EMI)
ELGAR: Sea Pictures op. 37
Janet Baker • London Symphony Orchestra •John Barbirolli (EMI)
ZEMLINSKY: Die Seejungfrau
Deutsches Symphonie-Orchester Berlin • Riccardo Chailly (Decca)

Week 43 (2016) – klik hier
SJOSTAKOVITSJ: Symfonie nr. 6 in b, op. 54
Koninklijk Concertgebouworkest • Bernard Haitink (Decca)
PROKOFJEV: Alexander Nevski op. 78
Elena Obraztsova • London Symphony Orchestra & Chorus • Claudio Abbado (DG)

Week 42 (2016) – klik hier
HARRIS: Symfonie nr. 3
SCHUMAN: Symfonie nr. 3
New York Philharmonic Orchestra • Leonard Bernstein (DG)

Week 41 (2016)  – klik hier
HENZE: Vijf Napolitaanse Liederen
Dietrich Fischer Dieskau  • Berliner Philharmoniker  • Richard Kraus (DG)
ZIMMERMANN: Märchensuite
Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin • Peter Hirsch (Wergo)
LACHENMANN: Schreiben
SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg • Sylvain Cambreling (Kairos)

Week 40 (2016) – klik hier
DVORÁK: Tsjechische Suite op. 39
Detroit Symphony Orchestra • Antal Dorati (Decca)
STEINBERG: Symfonie nr. 2 op. 8
Göteborg Symfoniker • Neeme Järvi (DG)

Week 39 (2016) – klik hier
WELTE-MIGNON PIANOROLLEN 1905-1915 – Tosta di Benici Josef Hofmann Camille Saint-Saëns Fannie Bloomfield Zeisner • Lilian Seckendorf Popper • Richard Strauss • Raoul Pugno • Ignacy Jan Paderewski • Frederic Lamond • Edvard Grieg • Gertrude Peppercorn • Johanna Lohr

Week 38 (2016) – klik hier
SCHUMANN: Phantasiestücke op. 73
Mischa Maisky • Martha Argerich (Decca)
SCHUMANN: Kinderszenen op. 15
Radu Lupu (Decca)
MIASKOVSKI: Cellosonate nr. 1 in D, op. 12
Truls Mork • Jean-Yves Thibaudet (Virgin)
SKRJABIN: Préludes op. 11 nr. 4 en 14
Peter Orth (Challenge)
GLAZOENOV: Lied van de minstreel op. 71
Thérèse Motard • Louise-Andrée Baril (Analekta)
RACHMANINOV: Vocalise op. 34 nr. 14
Carlos Miguel Prietro • Edison Quintano (Orchid)

Week 37 (2016) – klik hier
HANNES MINNAAR – Bach Inspirations (Cobra)

Week 36 (2016) – klik hier
WILLAERT: Motetten
Singer Pur (Oehms)

Week 35 (2016) – klik hier
EISLER: The Hollywood Songbook
Matthias Goerne • Eric Schneider (Decca)


Week 34 (2016) – klik hier
CATHY BERBERIAN • Harold Lester – Folk songs/Volkslieder (SWR)
JANÁCEK: Lachische dansen
London Philharmonic Orchestra François Huybrechts (Decca)
ENESCU: Roemeense rapsodie nr. 1 op. 11

BBC Philharmonic Orchestra • Gennadi Rozjdestvenski (Chandos)

Week 33 (2016) – klik hier
REGER: 8 Geistliche Gesänge op. 138
NDR Chor Hamburg • Hans-Christoph Rademann (Carus)
PFITZNER: Von deutscher Seele
Agnes Giebel · Hertha Töpper · Fritz Wunderlich · Otto Wiener · Anton Nowakowski · Chor und Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks · Joseph Keilberth (DG)

Week 32 (2016) – klik hier 
DEBUSSY: Fantaisie (voor piano en orkest)
Aldo Ciccolini • Orchestra National de l’ORTF • Jean Martinon (Warner)
ADÈS: Vioolconcert (Concentric Paths)
Anthony Marwood • Chamber Orchestra of Europe • Thomas Adès (Warner)
VERMEULEN: Symfonie nr. 3 (Thrène et Péan)
Residentie Orkest • Ferdinand Leitner (CV)
(N.b.: op Spotify ten onrechte als Symfonie nr. 6 vermeld)


Week 31 (2016) – klik hier
BARTÓK: Concerto for Orchestra (eerste versie)
Boston Symphony Orchestra • Serge Koussevitzky (première 1-12-1944, Boston)
RACHMANINOV: Pianoconcert nr. 3 in d, op. 30
Sergei Rachmaninov • Philadelphia Orchestra • Eugene Ormandy (RCA 1939/1940)


Week 30 (2016) – klik hier
MOZART: Strijkkwintet in g, KV 516
Grumiaux Trio • Arpad Gérecz Max Lesueur (Philips)
BRAHMS: Strijksextet nr. 1 in Bes, op. 18
Amadeus Quartet • Cecil Aronowitz • William Pleeth (DG)


Week 29 (2016) – klik hier
DIEPENBROCK: Im grossen Schweigen
Robert Holl Residentie Orkest Hans Vonk (Et’cetera)
MAHLER: Lieder aus Des Knaben Wunderhorn
Elisabeth Schwarzkopf Dietrich Fischer-Dieskau London Symphony Orchestra George Szell (Warner)


Week 28 (2016) – klik hier
TAKEMITSU: Requiem voor strijkorkest
Saito Kinen Orchestra • Seiji Ozawa (Philips)
BRITTEN: Variations on a theme of Frank Bridge op. 10
English Chamber Orchestra • Benjamin Britten (Decca)
BEETHOVEN: Strijkkwartet nr. 14 in cis, op. 131 (versie voor strijkorkest)
Wiener Philharmoniker • Leonard Bernstein (DG)


Week 27 (2016) – klik hier
NEUWIRTH: Clinamen/Nodus
London Symphony Orchestra • Pierre Boulez (Kairos)
ZIMMERMANN: Celloconcert
Siegfried Palm • Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken • Hans Zender (CPO)
STOCKHAUSEN: Gruppen für drei Orchester
Berliner Philharmoniker • Claudio Abbado • Marcus Creed • Friedrich Goldmann (DG)


Week 26 (2016) – klik hier
BRUCKNER: Symfonie nr. 9 in d (Philips/Cohrs et al, vierdelige versie)
Berliner Philharmoniker Simon Rattle (Warner)


Week 25 (2016) – klik hier
(H.) ANDRIESSEN: Variaties op een thema van Johann Kuhnau
Netherlands Symphony Orchestra • David Porcelijn (CPO)
KEURIS: Vioolconcert nr. 1
Johan Berkhemer • Radio Filharmonisch Orkest • Elgar Howarth  (QL)
SCHAT: Dansen uit het Labyrint
Nederlands Ballet Orkest • Thierry Fischer (Donemus)
KETTING: Time Machine
Rotterdams Philharmonisch Orkest • Edo de Waart  (Donemus)
(VAN) VLIJMEN: Sonata per pianoforte e tre gruppi instrumenti
Theo Bruins • Residentie Orkest • Ernest Bour (Donemus) 

Week 24 (2016) – klik hier
SCHUBERT: Liederen
Elly Ameling • Jörg Demus (fortepiano) (DHM)
SCHUMANN: 3 Romanzen op. 28
Maria João Pires (DG)
DVORÁK: Moravische liederen op. 31
Juliane Banse • Brigitte Fassbaender Cord Garben (KS)


Week 23 (2016) – klik hier
MESSIAEN: Éclairs sur l’Au-delà (Demeurer dans l’Amour)
SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg • Sylvain Cambreling (Hänssler)
VIVIER: Lonely Child
Susan Narucki • Asko|Schönberg • Reinbert de Leeuw (Philips)
RIHM: Lichtzwang
SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg • Ernest Bour (Hänssler)
VARÈSE: Arcana
Koninklijk Concertgebouworkest • Riccardo Chailly (Decca)

Week 22 (2016) – klik hier
KODÁLY: Sonate voor cello solo op. 8
Jean-Guihen Queyras (Harmonia Mundi)
JANÁČEK: Strijkkwartet nr. 1 (Kreutzersonate)
Jerusalem Quartet (Harmonia Mundi)
SCHULHOFF: Duo voor viool en cello
Liza & Dmitri Ferschtman (Challenge)
HAAS: Studie voor strijkorkest (Theresienstadt 1943)
New Czech Chamber Orchestra Jiří Bělohlávek (Supraphon)


Week 21 (2016) – klik hier
BERG: 5 Altenberg-Lieder op. 4
Margaret Price • London Symphony Orchestra • Claudio Abbado (DG)
BARTÓK: 4 Orchestral Pieces op. 12
Chicago Symphony Orchestra • Pierre Boulez (DG)
ZEMLINSKY: Lyrische Symphonie op. 18
Alessandra Marc • Håkan Hagegård • Koninklijk Concertgebouworkest • Riccardo Chailly (Decca)

Week 20 (2016) – Klik hier
DINU LIPATTI – The Besançon Recital 1950 (Warner)