Radio 4 – Hart en Ziel Lijst 2019


Recent verschenen Forums Lezersforum Radio 4 – Hart en Ziel Lijst 2019

Weergave van 2 geneste reacties
  • Auteur
    Berichten
    • #6208 Reageer
      Hans Boonakker
      Gast

      Goede morgen,

      Het is weer oktober en dus tijd voor de jaarlijkse Hart en Ziel Lijst op Radio 4. Ik heb voor de geïnteresseerden de gehele lijst hieronder gekopieerd. Het is even scrollen, maar dan heb je ook wat!

      Ik heb mezelf de meest simpele vraag gesteld: wat moet ik hier eigenlijk mee? Wat zegt die lijst? Wat kan ik ermee en wat is het doel ervan? Een knappe kop die het weet…

      NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst – 2019 1
      maandag 14 oktober 7:00-9:00 uur
      300 Schumann Kinderszenen
      299 Bruckner Motetten
      298 Fanny Mendelssohn Strijkkwartet in Es
      297 Wagner Tannhäuser
      296 Händel Concerti Grossi op. 6
      295 Bernstein Candide
      294 Fauré Après un rêve
      293 Franck Vioolsonate in A
      292 Elgar Pomp and Circumstance
      Marches
      291 Mendelssohn Lieder ohne Worte
      maandag 14 oktober 9:00-12:00 uur
      290 C.Ph. E. Bach Celloconcert in A
      289 Mendelssohn Ouverture Die Hebriden
      288 Williams Star Wars
      287 Puccini La Bohème
      286 Tsjaikovski Symfonie nr. 5
      285 Telemann Tafelmusik
      284 Mahler Symfonie nr. 8
      ‘Symfonie der Tausend’
      283 Sjostakovitsj Celloconcert nr. 1
      282 Berlioz Les nuits d’été
      281 Grieg Holberg Suite
      280 Dowland Werken voor luit
      279 Ravel Daphnis et Chloé
      278 Chopin Etudes
      277 Sibelius Karelia Suite
      276 Piazzolla Libertango
      maandag 14 oktober 12:00-14:00 uur
      275 Brahms Klarinetkwintet
      274 Elgar Salut d’Amour
      273 Mahler Lieder eines fahrenden Gesellen
      272 Mendelssohn Symfonie nr. 4 ‘Italiaanse’
      271 Sjostakovitsj Jazz-suites
      270 Händel Zadok the Priest
      269 Schönberg Verklärte Nacht
      268 Rutter Magnificat
      267 Dvořák Slavische Dansen
      266 Mozart Così fan tutte
      maandag 14 oktober 14:00-16:00 uur
      265 Bach Concert voor hobo d’amore
      264 Schubert Die Forelle
      263 Sjostakovitsj Strijkkwartet nr. 8
      262 Schütz Musikalische Exequien
      261 Brahms Symfonie nr. 3
      260 Franck Prélude, Fugue et Variation
      259 Van Otterloo Turks Fruit
      258 Poulenc Stabat Mater
      257 Mozart Hoboconcert
      256 Debussy La Mer
      maandag 14 oktober 16:00-18:00 uur
      255 Sibelius De Zwaan van Tuonela
      254 Dvořák Strijkkwartet nr. 12 ‘Amerikaans’
      253 Britten War Requiem
      252 Morricone The good, the bad and the ugly
      251 Monteverdi Madrigalen
      250 Brahms Symfonie nr. 4
      249 Widor Orgelsymfonie nr. 5
      248 Purcell King Arthur
      247 Schubert Pianotrio nr. 2
      246 Verdi Aida
      maandag 14 oktober 18:00-20:00 uur
      245 Shore Lord of the Rings
      244 Mozart Hoornconcerten
      243 Dvořák Serenade voor strijkers
      242 Gershwin An American in Paris
      241 Mahler Rückert-Lieder
      240 Mendelssohn Symfonie nr. 3 ‘ Schotse’
      239 Massenet Thaïs
      238 Mozart Exsultate jubilate
      237 Scarlatti Klaviersonates
      236 Adams Short ride in a fast machine
      dinsdag 15 oktober 7:00-9:00 uur
      235 Mozart Symfonie nr. 40
      NPO Radio 4
      Hart & Ziel Lijst
      14 t/m 18 oktober
      NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst – 2019 2
      234 Purcell The Fairy Queen
      233 Schubert Pianosonates
      232 Puccini Madama Butterfly
      231 Brahms Hongaarse dansen
      230 Franck Panis Angelicus
      229 Mendelssohn A Midsummer Night’s Dream
      228 Williams Harry Potter
      227 Dvořák Stabat Mater
      226 Bach Die Kunst der Fuge
      dinsdag 15 oktober 9:00-12:00 uur
      225 Monteverdi L’Orfeo
      224 Poulenc Concert voor 2 piano’s en orkest
      223 Mendelssohn Elias
      222 Schubert Forellenkwintet
      221 Puccini Tosca
      220 Rimski-Korsakov Shéhérazade
      219 Debussy Suite Bergamasque
      218 Brahms Pianoconcerten
      217 De Meij Symfonie nr. 1
      ‘In de ban van de ring’
      216 R. Strauss Morgen!
      215 Mozart Eine kleine Nachtmusik
      214 Buxtehude Membra Jesu Nostri
      213 Sjostakovitsj Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’
      212 Tallis If ye love me
      211 Jenkins The Peacemakers
      dinsdag 15 oktober 12:00-14:00 uur
      210 Bellini Norma
      209 Mozart Pianoconcert nr. 20
      208 Lloyd Webber Requiem
      207 Bruckner Symfonie nr. 7
      206 Bizet De Parelvissers
      205 Mulder & Sons Mare
      204 Mahler Symfonie nr. 9
      203 Von Gluck Orfeo ed Euridice
      202 Ravel Le Tombeau de Couperin
      201 Mendelssohn Verleih’ uns Frieden gnädiglich
      dinsdag 15 oktober 14:00-16:00 uur
      200 Buxtehude Jesu meines Lebens Leben
      199 Sjostakovitsj Symfonie nr. 5
      198 Vasks Pater Noster
      197 Purcell Music for a while
      196 Vaughan Williams Fantasia on a theme
      by Thomas Tallis
      195 Bach Passacaglia en Fuga
      194 Dvořák Rusalka
      193 Mozart Klarinetkwintet
      192 Mahler Symfonie nr. 3
      191 Händel Music for the Royal Fireworks
      dinsdag 15 oktober 16:00-18:00 uur
      190 Ravel Pavane pour une infante défunte
      189 Bach Cantate ‘Vergnügte Ruh,
      beliebte Seelenlust’
      188 Beethoven Für Elise
      187 Dowland Flow my tears
      186 Mozart Mis in c ‘Grote Mis’
      185 Chopin Pianoconcert nr. 1
      184 Händel Rinaldo
      183 Schubert Symfonie nr. 8 ‘Onvoltooide’
      182 Prokofjev Peter en de wolf
      181 Whitacre Lux Aurumque
      dinsdag 15 oktober 18:00-20:00 uur
      180 Händel L’Allegro, il Penseroso ed
      il Moderato
      179 Clara Schumann Pianotrio, op. 17
      178 Gounod Ave Maria
      177 Bach Concert voor hobo en viool
      176 Schubert Die schöne Müllerin
      175 Stravinski De Vuurvogel
      174 Tavener The Lamb
      173 Beethoven Pianoconcert nr. 4
      172 Reich Music for 18 musicians
      171 Rameau Les Indes Galantes
      woensdag 16 oktober 7:00-9:00 uur
      170 Händel Solomon
      169 Mozart Don Giovanni
      168 Chopin Pianoconcert nr. 2
      167 Beethoven Symfonie nr. 3 ´Eroica´
      166 Vivaldi Stabat Mater
      165 Wagner Tristan und Isolde
      164 Lauridsen O magnum Mysterium
      163 Tsjaikovski Symfonie nr. 6 ‘Pathétique’
      162 Haydn Die Schöpfung
      161 Morricone The Mission
      woensdag 16 oktober 9:00-12:00 uur
      160 Glass Einstein on the Beach
      159 Duruflé Requiem
      158 Piazzolla Adiós nonino
      157 Tsjaikovski Vioolconcert
      156 Mozart Le Nozze di Figaro
      NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst – 2019 3
      155 Messiaen Quatuor pour la fin du temps
      154 Bach Sonates en Partitas
      voor viool solo
      153 Purcell Hear my prayer, O Lord
      152 Mozart Pianoconcert nr. 21
      151 Verdi La Traviata
      150 Berlioz Symphonie Fantastique
      149 Mahler Das Lied von der Erde
      148 Pärt Cantus in Memoriam Benjamin
      Britten
      woensdag 16 oktober 12:00-14:00 uur
      147 Van Otterloo Soldaat van Oranje
      146 Händel Xerxes
      145 Debussy Prélude à l’après-midi d’un faune
      144 Beethoven Strijkkwartetten
      143 Whitacre Sleep
      142 Tsjaikovski Pianoconcert nr. 1
      141 Pärt Tabula Rasa
      140 Barber Agnus Dei
      139 Händel Dixit Dominus
      138 Mendelssohn Vioolconcert in e
      woensdag 16 oktober 14:00-16:00 uur
      137 Rodrigo Concierto de Aranjuez
      136 Einaudi Le Onde
      135 Weill Die Dreigroschenoper
      134 Schubert Fantasie voor piano 4-handig
      133 Delibes Lakmé
      132 Brahms Vioolconcert
      131 Mozart Krönungsmesse
      130 Gustav Mahler Symfonie nr. 1 ‘Titan’
      129 Tsjaikovski De Notenkraker
      woensdag 16 oktober 16:00-18:00 uur
      128 Bach Das Wohltemperierte Klavier
      127 Bizet Carmen
      126 Holst The Planets
      125 Gjeilo Ubi caritas
      124 Sibelius Vioolconcert
      123 Eisenga For Mattia
      122 Sweelinck Psalmen
      121 Grieg Pianoconcert
      120 Purcell Music for the funeral of
      Queen Mary
      woensdag 16 oktober 18:00-20:00 uur
      119 Rutter Requiem
      118 Beethoven Pianosonate nr. 8 ‘Pathetique’
      117 Wagner Der Ring des Nibelungen
      116 Bach Vioolconcerten
      115 Tallis Spem in alium
      114 Mozart Pianoconcert nr. 23
      113 Glass Vioolconcert
      112 Schubert Strijkkwintet
      111 Vivaldi Nisi Dominus
      donderdag 17 oktober 7:00-9:00 uur
      110 Fauré Pavane
      109 Monteverdi L’Incoronazione di Poppea
      108 Mahler Kindertotenlieder
      107 Glass Koyaanisqatsi
      106 Beethoven Symfonie nr. 5
      105 Schubert Erlkönig
      104 Pärt De Profundis
      103 Schubert Impromptus
      102 Schubert Ave Maria
      101 Rossini Petite messe solennelle
      donderdag 17 oktober 9:00-12:00 uur
      100 Verdi Nabucco
      99 Dvořák Celloconcert
      98 Puccini Turandot
      97 Piazzolla Oblivion
      96 Gjeilo Northern Lights
      95 Bach Orkestsuites
      94 Ravel Pianoconcert in G
      93 Albinoni Adagio
      92 Händel Water Music
      91 Pärt Für Alina
      90 Mendelssohn Psalm 42 ‘Wie der Hirsch schreit’
      89 Einaudi Intouchables
      88 Smetana Má Vlast
      donderdag 17 oktober 12:00-14:00 uur
      87 Tsjaikovski Het Zwanenmeer
      86 Tiersen Le fabuleux destin d’Amélie
      Poulain
      85 Moessorgski Schilderijen van
      een tentoonstelling
      84 Mahler Symfonie nr. 4
      83 Morricone Once upon a time in the West
      82 Rachmaninov Vespers
      81 Saint-Saëns Symfonie nr. 3 ‘Orgelsymfonie’
      80 Bach Cantate ‘Herz und Mund und
      Tat und Leben’
      79 Beethoven Pianosonate nr. 14 ‘Mondschein’
      78 Mozart Serenade in Bes ‘Gran Partita’
      NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst – 2019 4
      donderdag 17 oktober 14:00-16:00 uur
      77 Saint-Saëns Danse macabre
      76 Vivaldi Gloria
      75 Saint-Saëns Le Carnaval des Animaux
      74 Bach Toccata en Fuga in d
      73 Elgar Celloconcert
      72 Prokofjev Romeo en Julia
      71 Rachmaninov Pianoconcert nr. 3
      70 Gershwin Porgy and Bess
      69 Mahler Symfonie nr. 2 ‘Auferstehung’
      donderdag 17 oktober 16:00-18:00 uur
      68 Bach Concert voor 2 violen
      67 Glass Glassworks
      66 Bach Cantate ‘Ich habe genug’
      65 Pärt Fratres
      64 Beethoven Vioolconcert
      63 Sibelius Finlandia
      62 Pachelbel Canon en gigue in D
      61 Górecki Symfonie nr. 3
      ‘Symfonie der klaagliederen’
      60 Bach Motetten
      donderdag 17 oktober 18:00-20:00 uur
      59 Mozart Ave verum corpus
      58 Ramirez Misa Criolla
      57 Pärt Da Pacem Domine
      56 Bach Bist du bei mir
      55 Beethoven Symfonie nr. 6 ´Pastorale´
      54 Pärt My heart’s in the Highlands
      53 Bach Magnificat
      52 Verdi Requiem
      51 Mahler Symfonie nr. 5
      vrijdag 18 oktober 7:00-9:00 uur
      50 Bach Cantate ‘Wachet auf, ruft uns
      die Stimme’
      49 Beethoven Pianoconcert nr. 5 ‘Emperor’
      48 Schubert Strijkkwartet ‘Der Tod und
      das Mädchen’
      47 Bernstein West Side Story
      46 Glass Metamorphosis
      45 Bach Cantate ‘Gottes Zeit ist
      die allerbeste Zeit’
      44 Glass The Hours
      43 Beethoven Symfonie nr. 9
      vrijdag 18 oktober 9:00-12:00 uur
      42 Mozart Klarinetconcert
      41 Jenkins The Armed Man – a mass
      for peace
      40 Gershwin Rhapsody in Blue
      39 Monteverdi Mariavespers
      38 Ravel Boléro
      37 Barber Adagio for strings
      36 Orff Carmina Burana
      35 Mozart Die Zauberflöte
      34 Bruch Kol Nidrei
      33 Stravinski Le Sacre du Printemps
      32 Chopin Nocturnes
      31 Bruch Vioolconcert nr. 1
      vrijdag 18 oktober 12:00-14:00 uur
      30 Rachmaninov Pianoconcert nr. 2
      29 Beethoven Symfonie nr. 7
      28 Bach Weihnachtsoratorium
      27 Williams Schindler’s List
      26 Von Bingen Hymnes
      25 Satie Gnossiennes
      24 Allegri Miserere
      23 Vaughan Williams The Lark Ascending
      vrijdag 18 oktober 14:00-16:00 uur
      22 Satie Gymnopédies
      21 Bach Cellosuites
      20 Vivaldi De Vier Jaargetijden
      19 Fauré Cantique de Jean Racine
      18 Bach Brandenburgse Concerten
      17 Bach Goldbergvariaties
      16 Bach Johannes Passion
      15 Grieg Peer Gynt Suites
      vrijdag 18 oktober 16:00-18:00 uur
      14 Brahms Ein deutsches Requiem
      13 Dvořák Symfonie nr. 9
      ‘Uit de Nieuwe Wereld’
      12 Schubert Winterreise
      11 Bach Hohe Messe
      10 R. Strauss Vier letzte Lieder
      9 Elgar Enigma Variaties
      8 Händel Messiah
      vrijdag 18 oktober 18:00-20:00 uur
      7 Pergolesi Stabat Mater
      6 Purcell Dido and Aeneas
      5 Ten Holt Canto Ostinato
      4 Fauré Requiem
      3 Pärt Spiegel im Spiegel
      2 Mozart Requiem
      1 Bach Matthäus Passion

    • #6210 Reageer
      opusklassiek
      Sleutelbeheerder

      Geachte heer Boonakker,

      Die lijst (die u wat mij betreft niet had hoeven in te kopiëren omdat op de site van Radio 4 deze in pdf wordt aangeboden) zegt niet meer dan wat de gemiddelde luisteraar het mooiste vindt. Het kan voor beginners in het domein van de klassieke muziek een opstapje vormen naar ontdekking en verwondering (misschien ook wel bewondering, voor al dat moois). Er hoeft geen meetlat naast te worden gelegd en er hoeven geen conclusies aan te worden verbonden.

      De radio heeft het moeilijk, met name door de opkomst van muziekstreamingdiensten. Dat ervaart ook Radio 4 en men doet er echt alles aan om de luisterdichtheid te bevorderen door ‘acties’ die tot doel hebben de luisteraar dichter bij de programma’s en de programmamakers (of omgekeerd!) te brengen. Dat betekent dus ook – zoals in het geval van de Hart en Ziel lijst – actieve betrokkenheid van de luisteraar bij de zender. We zien iets soortgelijks bij het tv-programma ‘Podium Witteman’ (waar onlangs als ‘nieuwigheid’ de ‘Mooiste Melodie van de Week’ werd aangekondigd).

      In Hilversum worden formats uitgewerkt of van andere omroepen overgenomen en die formats hebben uitsluitend tot doel om de betrokkenheid bij de zender/het programma te bewaren (uitbreiden is hier misschien een brug te ver).

      Klassieke muziek is en blijft het stiefkindje van de publieke omroep. De kwaliteit ervan loopt helaas ook zienderogen terug, zoals afgelopen dinsdag weer eens bleek toen het tv-programma ‘Tijl en Bach’ de ether werd ingeslingerd. Het is bovendien het zoveelste voorbeeld van een programma dat verdieping van het onderwerp niet tot doel heeft.

      Bij de meeste programmamakers is er het besef dat voor luisteraar en kijker de lat vooral niet te hoog moet worden gelegd, bang als men is dat dan wordt afgehaakt (wat dan weer ten koste gaat van o.a. de reclameopbrengsten). Het is wel passend bij het cultuurpatroon zoals politici van VVD en PVV dat al jarenlang voor zich zien. Jammer, maar het is niet anders.

      Vr.gr.
      Aart van der Wal

    • #6324 Reageer
      tjako fennema
      Gast

      Ach lijstjes, altijd aardig en meestal weinigzeggend (want te vaak naar believen van de opdrachtgever gemanipuleerd). Ooit een boeken toptien gezien waarin de Bouquetreeks en Courts Mahler bovenin stonden? Terwijl dat wel de realiteit is.

      Wat me ergert aan Radio 4 is dat er voortdurend slordig Nederlands wordt gesproken. de nederlandse ij wordt steevast ai en half ingeslikte zinnen bezorgen me ook verdriet. De tijd van spraakcoaches a la Bep Ogterop ligt achter ons maar wat de nederlandse radio en tv te vaak presteren, stemt me bedroefd. Een v spreek je niet uit als een f, toch?

Weergave van 2 geneste reacties
Reageer op: Radio 4 – Hart en Ziel Lijst 2019
Mijn informatie: